Tor łuczniczy Korona

Na początku był wstęp,

Jedną z głównych inicjatyw Naszego stowarzyszenia jest rewitalizacja terenów strzelnicy Korony. Kiedyś można było tu ćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie z broni palnej, oraz łucznictwa. Obecnie udało Nam się przywrócić możliwość strzelania z broni cięciwowej, głównie łuków. To tutaj większość członków SMS Ryś trenuje , a także dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem w strzelaniu  z łuków bloczkowych, olimpijskich, typu hunter oraz tradycyjnych, głównie typu wschodniego, choć spotkać można także łuczników z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, podejrzeć, podyskutować a nawet spróbować strzelania z japońskich łuków yumi, oraz europejskich długich łuków angielskich.

Co jest, a co będzie,

Obecnie gotowa jest oś na 50 metrów dla 8 osób (przy mniejszej ilości osób strzelać można nawet na 60 metrów). W najbliższym czasie otworzymy krótką oś na 20 metrów do nauki, oraz dla dzieci. Kolejnym celem jest pierwsza w Polsce, całoroczna ścieżka 3D. W ramach tego projektu przygotowujemy teren o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych na którym można będzie strzelać w lekko zalesionym terenie, na przeróżne odległości, a także z różnych wysokości, oprócz wykorzystania w tym celu odtwarzanych elementów strzelnicy, powstanie zwyżka (ambona), a także specjalny okop by móc spróbować średniowiecznego oblężenia, lub jednego ze sposobów polowań bowhunterów. Planujemy także stworzenie specjalnego placu do rozwijania innych umiejętności, między innymi ćwiczenia arnis, lub w celu organizacji spotkań związanych z Naszym stowarzyszeniem (oczywiście jeśli będziecie chcieli skorzystać, dajcie znać, chętnie pomożemy) . Zbudujemy tu także altanę byśmy mogli spotkać się w komfortowych warunkach, nawet przy niesprzyjającej aurze (także wtedy gdy „to nie jest pogoda na surwiwal”).

Mam już dość,

Jeśli zgłodniejesz przy nauce lub pomagając, w weekendy często organizujemy grille, a jeśli akurat nie, 20 metrów od głównego toru jest zaprzyjaźniona knajpka z przepysznymi burgerami.

Przyszłość która kiedyś nadejdzie,

Już niedługo będziemy mieć sprzęt do archery  tag-u, i w ramach tej zabawy zapraszamy szczególnie grupy które nigdy nie strzelały ale czują zew i chciałyby spróbować w bezpieczny, ale też  dynamiczny sposób zacząć przygodę z łucznictwem. (Jak tylko sprzęt dojdzie będą filmiki!).

Dla chcących się lansować, bo łucznictwo to naprawdę super sprawa,

Na Torze łuczniczym Korona kręcone są filmy dla telewizji, np. człowiek, który został łowcą , już niedługo Adaś Grzanka (tak, ten z Formacji) wpada na preppersów, a także dla kanału Łowcyniczni

Tradycyjne podsumowanie,

Wszystkie te projekty realizujemy własnymi środkami, i naszymi rękoma, dlatego, jeśli tylko masz wolne parę godzin i chciałbyś pomóc w rewitalizacji Naszego miasta, spotkać ciekawych ludzi i nauczyć się czegoś o łucznictwie lub poznać krakowskich preppersów, zapraszamy na Tor Łuczniczy Korona, gwarantujemy miłą atmosferę, fachową wiedzę, grilla i coś do roboty 🙂

I oczywiście, jak dojechać, tutaj zaparkuj a potem schodkami w dół


Regulamin toru łuczniczego Korona Kraków